אבטחת מידע באתרים

אבטחת מידע בגלם הווירטואלי מתחילה במקרה הזה באתרים שאנו מבקרים ומשתמשים בהם. בחברה המודרנית של היום, אנחנו נותנים בלי לחשוב פעמים את מידענו הפרטי לאינספור אתרים. בעצם, אנו עשויים להיות מאוד מופתעים אם נתחיל לחשב כמה מן המידע הפרטי שלנו זמין לכל מי שרוצה למצוא אותו.

הענף של אבטחת מידע באתרים התפתח מאוד בעשורים האחרונים ואין ספק שהדבר הזה קרה, בהרבה מידה, בגלל התרחבות השימוש באינטרנט והצורך המרתק באבטחת מידע שבא עמו. כמו שמגנים על משאבים פיזיים – כל כך צריך להגן על משאבים ממוחשבים, כמו מידע, ולאבטחם מפני זלזול ופגיעות.

אבטחת מידע באתרים היא שדה גדול ורחב, למדעי המחשב תפקיד עיקרי בו. בעצם, אבטחת מידע באתרים מתמקדת במספר איומים מרכזיים: גניבה של מידע, השתלת מידע בלתי חוקית ופגיעה במשאבי המחשב שלנו.

היישום המשולש של אבטחת מידע כללי, חוקי וטכני, שומר על שלמות המידע, דיסקרטיות של המידע (שאינו נגשה לאנשים שאינם מוסמכים) וזמינות המידע (מתוך הבנה שאפשרות להגיע למידע היא חשובה לפחות כמו המידע עצמו).

הגנת מידע ברשת הופכת אתרים לבטיחים כמו נעלים, חונקים ספרים או מרכאות בשעת לילה מאוחרת. אבל כמו שמשקיעים במנעול לבית לא ממנעים לחלוטין את האפשרות לפריצה, אז גם אבטחת מידע ברשת לא מונעת את האפשרות לפריצה אלא מפחיתה את הסיכוי לה.

מאמרים נוספים בתחום

לפרטים נוספים

בקליק אין אנחנו בונים ומעצבים אתרים בהתאמה אישית

דילוג לתוכן