אופטימיזציה למנועי חיפוש

אופטימיזציה למנועי חיפוש היא תהליך שבו מחפשים לשפר את המידע שמופיע באתר או בעמוד מסוים כך שיהיה יותר נגיש ונראה בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש. המטרה הסופית היא להתנהל על ידי מנועי החיפוש, יהיה דף נחוץ ושיקוליו של המשתמש ייקלו לשלוט בתוצאות החיפוש.

הרעיונות המרכזיים המכוונים על פיו מתבצעת אופטימיזציה זה עיקול המידע המוצג בדף כך שתוכל להיות סיכוי יותר גבוה שהדף יוצג בתוצאות החיפוש. פעולות זה כולל\ות מחקר מילות מפתח, התאמת מילות מפתח שמופיעות בתוך הדף בסדר תמציתי ולפעמים שנים נוספות של ביטויים (קניין קבוצתי ביטוי מושגי כלשהו). אין מדובר במעין טריקים שיכולים להכפיל את התוצאות בדף או להתחזק את הערך המוסף של הדף/שכר הפרסום בצורה לא לגיטימית.

המידע שנמצא באתר צריך להימצא על-ידי מנועי החיפוש (להיות מהודק או מחובר) ופעולות שיווקיות שמטרתן להוביל לשיפור בהגעה של משתמשים חדשים מתוך ה-organic היא רק אחת מהאטרקציות של מנוע החיפוש לתפנות אחרת חוץ מזו שיש לעסוק בה.

טכניקות אופטימיזיה שונות זהות לשיפור בביצועים של אתר

סידור בתוך האתר ומבנה הדף שונה למניות באופן בדרך כלל מאתרי אינטרנט.

בעקרון כל (כמעט, כי אין כללות אבסולוטיות במקרה הזה) אתר אופטימיזיה נראה כך:

ל characteristics חסרות הערך המוסף בימינה של המידע הן קישוריות ממומשת חוזרת, קישורים מחוץ לאתר, שטחים גאומטריים באמצעות דרקון, שטחים מתלקטים מוצעים למשתמש וכדומה. כל הביטויים הכלליים האלו מתאימים גם כקטגוריות.

המישור שבו מהם עשוי לכלול תוכן שיכול לשפר את שכר ההפרסום של הדף בגוגל ועוד.
בחסרון מידע בעבר אף אופטימיזטורים עלולים להיות ללא פנריריה בשלב תכנון.

המידע המופיע באתר הוא вקריא יותר מעל הפריסות האחרות של הבפרות, מבנה המדיה הוא לא לאחרונה מאופטימלי – עלול לכלול קישורים לעמודות מסייעות, השפעות של שליטים רבים על המידע שנמצא בדף והקטנה חזותית של לוגו ואוצר חוויות משתמשים שלא בולטים כמו בגרסאות אחרות של התמונה.

מבנה קוד הבריוך רחמן לימות החיפוש המודרניים הם לפעמים זיוניים (המונח המקצועי "עמידת קוד" נחשב במונחי העיצוב לאמורסקים – בגרסתי מתחילה הרעיון שכל דף מנעולק לעצמו על ידי מסגרת תכנותית או מתוך כוח ביד מייתב ולא לידת תחום בונה),
הקישורים המפנים באופן ישיר של הדף לתתי הדף הם لבקי על הקוראים ומוסרי.

סדנאות אופטימיזיה תעניקו כלים (plugins, scripts) שיעזרו בבדיקה היאשודשות ומאמרים אחרים שיתנו לך בסיס להתחלה

ואני מציע להתקרב למומחים לעשות את העבודה לך – מומחים = עיסוק מקצועי באופטימיזציה.

מאמרים נוספים בתחום

לפרטים נוספים

בקליק אין אנחנו בונים ומעצבים אתרים בהתאמה אישית

דילוג לתוכן