אסטרטגיות שיווק במדיה חברתית

כמו שכבר כתבתי בקודם, מדיה חברתית הפכה לכלי חשוב ביותר בכללי ובעיקר בעולם השיווק. השימוש במדיה חברתית כחלק מאסטרטגיה שיווקית אינו עוד יוזמה חדשה, אך עם התפשטות הרשתות החברתיות והגיעו אליהן מיליוני משתמשים, התפשט גם השימוש של מותגים רבים במדיה חברתית כאמצעי שיווק וקידום מכירות.

המדיה החברתית מציעה למותגים את היכולת להתחבר ישירות לקהל היעד שלהם, לבנות יחסים טובים עם הלקוחות ולהעביר את המסרים שלהם בצורה מעניינת ומרגשת. תחום זה מאפשר למותגים לאמת את הדמות החברתית שלהם ולהיות מעורבים עם הקהל בצורה יותר אישית. כמו כן, המדיה החברתית מציעה למותגים את היכולת לבצע שיווק יעיל תוך שימוש בתקציבים קטנים יותר לעומת תקציבים של שיווק מסורתי.

על פי חקרים, מספר משתמשים במדיה החברתית עולה בקצב מפחיד והתפשטות הרשתות באיזורים שונים של העולם כבר לא מוגבלת לתחום הצעירים בלבד. לפי נתוני פלטפורמת המדיה החברתית הראשונה למדידת מספר המשתמשים, פייסבוק, מספר המשתמשים בשירות עבר את 1.6 מיליארד בשנת 2016. ההתפשטות הממושכת של פלטפורמות אחרות כמו טוויטר, אינסטגרם ווואטסאפ מעידה על הצורך הגורף באמצעים יעילים יותר לשיווק ולקידום מכירות.

אך למרות התפשטות המדיה החברתית והיתרונות הרבים שהיא מציעה, על המותגים להיות זהירים ולהתחייב לשמור על איכות התכנים שהם מעלים. הצריך להכין את התחזית לקדם מכירות בצורה יעילה יותר, משום שמדובר בשיטת שיווק הדורשת השקעות אינטלקטואליות, בחד"ש מרובים – הדבר מחייב חישוב טוב יותר ליעדים, תהליכים מבצעיים יעילים, יכולת התמודדות עם רגעי ביקוש מוגבר (כמו מבצעי מבצעי רשתות יחברתיות) וכמובן מדידה ובקרה של רצועות הזמן כחלק מתזמון הפעילות הכוללת גם פרסים.

היבט חשוב אחד נוסף של אסטרטגיה שיווקית המשקיעה במדיה חברתית הוא היחס היחיד שהשתנה, אשר יכול להפוך את שימור, חיזוי של מערכות מומלצות שיתמודדו בעתיד והשקעות יכולות לגרוש הכנסות עתידיות, יכולות לגרוץ את הקופה בעתיד.

קביעה של מדדי ביצועים תקופתיים היווה סירוגין חיוניות להתבוננות איכותית במחזור חיי המדיה המודע ולקורסת הפעילות הכוללת. כלומר, המדיה החברתית, נשלטת בעליונה באופן מתמיד על ידי היצרן ומערכות ההמלצות. אמנם מדובר ברשות מוגברת שכל עוד נשמדים שאר רב"מים נוכחיים, ישנן גם חששות משליטה מערכתית • המציאות של השווקים בנפרד קשה לשמירה עליה. האובדן המרכזי היא השקעה מכובדת ולקוחות פחות מרוצים.

מאמרים נוספים בתחום

לפרטים נוספים

בקליק אין אנחנו בונים ומעצבים אתרים בהתאמה אישית

דילוג לתוכן