אסטרטגיית שיווק במדיה חברתית

אסטרטגיית שיווק במדיה חברתית היא מיזם שבו עסק משתמש בפלטפורמות החברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר ולינקדאין בכדי לקדם את המותג, להגביר את הקהל היעד ולקשר עם הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים. אסטרטגיית שיווק במדיה חברתית משתמשת באינטראקציה ישירה עם הלקוחות באמצעות פרסום ותכנים שנבנים באופן מתוכנת ומיועד לקהל היעד.

יתרונות השיווק במדיה חברתית הם המהירות, היעילות והיעילות. בעולם בו אנשים משתמשים באינטרנט במידה גבוהה ומשקיעים רבות משערכות את הזמן שלהם ברשתות החברתיות, להיות לך נוכחות חזקה במדיה חברתית היא מקרן מרכזית באסטרטגיית השיווק של העסק שלך. באמצעות שיווק במדיה חברתית, תוכל ליצור שם טוב, להגביר את הקהל היעד וליצור קשר אישי עם הלקוחות שלך. בנוסף, תוכל גם לקבל משוב מהלקוחות ולשפר את מוצריך ושירותיך בהתאם.

בניגוד לפרסום טלוויזיה ועיתונים המועילים בעיקר לקידום מותג, שיווק במדיה חברתית מאפשר לך להיות מאוד יעיל בשיווק. בעזרת מדיה חברתית, ניתן לקבוע קהל יעד מוגדר, להציע הצעות אישיות וממומנות וליצור מבט אישי וקרוב עם הלקוח. בניגוד לפרסומים התגמוניים, התוכן במדיה חברתית זול יותר בהרבה ובנוסף ניתן להציע הצעות מיוחדות למשתמשים במדיה חברתית, בעזרת קודי קופון והטבות בלעדיות.

בניגוד לפעמיו, ממונה השיווק במדיה חברתית הוא מטעם אחד והוא מהווה כמוות עבור העסק כולו. בוחרים המגזרים הרלוונטיים להם מיועד הפרסום, סופרים דינמיקה לפרסום ומקבלים נתונים על תגובת גולשים לפרסום ובניהם ניתוח יעילות המדיה וניתוח מדדים כמו לדוגמת CTR, CPC, CPL, CPM ועוד.
לחלופי ניתן לעשות פרסום במדיה באמצעות שחייה צפויה וחישובי ניתוחות אחרות של העובדה המרכזית – דרך מה מהמשקיעים נמנים בשק היוזמות שבו מתקיימות פריה בלבד.

מאמרים נוספים בתחום

לפרטים נוספים

בקליק אין אנחנו בונים ומעצבים אתרים בהתאמה אישית

דילוג לתוכן