"עיצוב גרפי לאתרים"

עיצוב גרפי לאתרים הוא גורם חשוב בייצובה של חווית המשתמש באתר ובהשפעתו על תחושתו וניתוחו של המשתמש. בעיצוב גרפי מתייחסים גם לבנים גרפיות וגופנים, ולטכנולוגיות ואמצעי עיצוב מפעילות. העקרון המוביל בעיצוב גרפי הינו ליישם את עקרונות העיצוב באופן יפה, מובנה ופונקציונלי. מעצב גרפי מנסה לבחון את תכניתת האתר במבט אסתטי, חוויית משתמש, פרטיות של המשתמש, תשתית וזמן הקריאה, בכדי ליצור ערכת צבעים, פרסומיות ורכוש שיועזרו כדי לעצב לי מאמר.
העיצוב גרפי יכול להשפיע המון על החוויה של הגולש באתר. בעזרת הצבעים, הפונטים, התמונות והאיורים אנו יכולים להעניק הרגשה מסוימת לעמוד, למשל: אם הפונטים של האתר מסורתיים ממילא נותנת הבנה שמדובר בחברה מאושרת, מעצימה את ביטחון הגולש ומוכתשת את המסר. על העיצוב להביא את הגולש לעצור רגע ולחשוב את המסר.

בניגוד ל- UX/UI, עיצוב גרפי הוא בעיקר על תמונה והוא לא אחד מהדברים שהולך לגורסא היערכות או פיתוח אתר רק רגע לפני קידוד. על עיצוב גרפי לתת לפיתוח את העשייה ולהיות חלק מהבנייה החזותית של האתר מטעם ועד הפונים, ולא אחראים רק על למתוח את האוויר.

בימים שבהם עיצוב האתר נעשה בגוף של קובץ psd ושיתוף העבודה היה בעיקר באמצעות email – היכולת להביא את התמונה לפיתוח נפוצה ברוב המקרים. אך אף עיצוב שאינו אפשרי לעשות ב-HTML ובתקיות CSS הפך לצריך לעצב את הסקיצה וללצות את קובץ ה.PSD. בעצם – מדובר על פיתוח מראש של חזון אמור, ולא דווקא כזה שתתקשר באופן טיפוסולן בפיתוח.
בימים אלה – שיתוף העבודה עובר לאמצעות online, ויש אפשרות לסגור עיצוב מראש לפני שהפיקוד לפיתוח מתקשר לודאות מחדש.
לסיכום – שיפור התהליך הבנאי של האתרים כמו ממשק גרפי – לא השאיר פה רק את עוגות מדהימות – היה תהליך בלתי פוסט לא סופי שכל הצדדים יכולים לשתף פעולה בצורה משותפת.

מאמרים נוספים בתחום

לפרטים נוספים

בקליק אין אנחנו בונים ומעצבים אתרים בהתאמה אישית

דילוג לתוכן