קידום ובניית אתרים – מה צריך לדעת?

קידום ובניית אתרים - מה צריך לדעת?

קידום ובניית אתרים | ת. עניינים

מאמר זה יעסוק במה צריך לדעת בנוגע לקידום ובניית אתרים לעסקים, מה כל שירות נותן? ואיך הם קשורים אחד לשני?

אז בואו נתחיל.

מה זה בניית אתרים ?

בניית אתרים מתייחס לתהליך הבנייה והתחזוקה השוטפת של אתר. זאת עבודה שמתרחשת מאחורי הקלעים כדי לגרום לאתר להיראות נהדר ולעבוד מהר בשביל לתת למבקרים חווית משתמש נוחה, נגישה ועניינית. בוני אתרים, עושים זאת על ידי שימוש במגוון שפות תכנות. השפות בהן הם משתמשים תלויות בסוגי המשימות, ובפלטפורמות שעליהן הם עובדים.

שירות בניית אתרים מתחלק בדרך כלל לפרונט-אנד (הצד הפונה למשתמש) ו-back-end (צד השרת) ו – פלטפורמות לבניית אתרים . בואו נעמיק בכל אחד מהם.

מה זה Front End Developer ?

Front End Developer דואג לפריסה, לעיצוב ולאינטראקטיביות של האתר באמצעות שפות תכנות HTML, CSS ו-JavaScript. הם לוקחים רעיון מלוח השרטוטים והופכים אותו למציאות. כל האובייקטים הויזואלים באתר, כגון התפריט הנפתח והטקסט, כולם מובאים יחדיו על ידי מפתח הקצה הקדמי, שכותב סדרה של תוכניות כדי לאגד ולבנות את האלמנטים, וכך לגרום להם להיראות טוב אשר אלה מוסיפים עניין ואינטראקטיביות לאתר.

מה זה Back End Developer ?

מפתח הבק-אנד מהנדס את כל מה שקורה מאחורי הקלעים. זה המקום שבו הנתונים מאוחסנים, וללא הנתונים האלה, לא יהיה פרונט-אנד. הבק-אנד מורכב מהשרת המארח את האתר, את כל היישומים השונים להפעלתו ומסד נתונים.

מפתח הבק-אנד משתמש בתוכנות מחשב כדי להבטיח שהשרת, היישומים ומסד הנתונים פועלים בצורה חלקה ביותר יחד. מפתחים מסוג זה צריכים לנתח מה הם צרכי החברה ולספק פתרונות תכנות יעילים. כדי לעשות את כל הדברים המדהימים האלה הם משתמשים במגוון שפות בצד השרת, כמו PHP, Ruby, Python ו-Java.

מה זה Full Stack ?

מפתחי Full-stack דואגים גם לחזית וגם לחלק האחורי, וצריכים לדעת איך האינטרנט עובד בכל הרמות, כדי לקבוע איך צד הלקוח והשרת יתקשרו ביניהם.

פלטפורמות לבניית אתרים

אם אתם בונים אתר לעסק , אתם בטח תרצו משהו שלא ידרוש הרבה זמן כדי ללמוד את המערכת. כיזמים, המיקוד והמאמץ שלכם צריכים להיות בהגדלת העסק ועמידה בדרישות הלקוחות. אם אתם צריכים להשקיע שעות בלימוד קוד בכדי שתוכלו להבין איך לבנות אתר אינטרנט, ייתכן שתפסידו הזדמנויות אחרות המצדיקות יותר את תשומת הלב שלכם. זו אחת הסיבות שפלטפורמות אתרים בסגנון "גרור והשלך" (Drag & Drop)  כגון – וורדפרס, וויקס ו Squarespace הפכו לפופולרים מאוד בקרב עסקים קטנים.

קידום אתרים

קידום אתרים - מה זה ?

במילים פשוטות, המשמעות של קידום אתרים זה לספק את התשובות הרלוונטיות ביותר לשאלות או תהיות שאנשים מחפשים בגוגל בנוגע לשירותים, מוצרים או כל דבר אחר שקשור לעסק שלכם. וככל שהדפים באתר שלכם יהיו רלוונטיים יותר למבקרים המגיעים מתוצאות החיפוש, כך גדל הסיכוי שגם גוגל ישימו לב לזה, ולאורך זמן יחשפו את האתר שלכם לעוד קהל יעד רלוונטי.

מה זה SEO ?

יש בלבול קטן בשוק השיווק האינטרנטי העולמי והישראלי בנוגע למה זה SEO. כי אנשים חושבים ש SEO זה קידום אתרים, ולהפך. ולמרות שבלי ספק אחד תלוי בשני, אלה שני דברים שונים לחלוטין.

SEO אלה ראשי תיבות של Search Engine Optimization (אופטימיזציה (ייטוב) למנועי חיפוש).

ומה זה אומר?

SEO מדבר על איך לסנכרן את התוכן שאתם יוצרים באתר בצורה המיטבית ביותר כך שגוגל יבינו על מה אתם מדברים בו, וכך יוכלו לחשוף אותם לאנשים שמחפשים נושאים הקשורים לתוכן שיצרתם. ז"א יצירת ועריכת תגיות, לינקים פנימיים וחיצוניים, סכימות ועוד.

SEO וקידום אתרים - מה ההבדל ?

קידום אתרים מתייחס ליצירת התוכן ושיווקו. ו SEO מתייחס להתאמה של התוכן עם מנועי החיפוש. ששוב, אין כל ספק ששני התחומים דומים ומשלימים אחד את השני אך –  הם אינם זהים.

קידום ובניית אתרים - איך הם קשורים ?

החשיבה על קידום האתר במנועי החיפוש חייבת להיעשות מן הרגע הראשון שבו אתם חושבים על לבנות אתר בכלל. עוד מלפני הטיוטות הראשונות של האתר שאתם מקבלים מחברת בניית האתרים ששכרתם או מלפני הזזת העכבר הראשונה בעיצוב האתר שלכם בפלטפורמות דראג אנד דרופ.

למה? 

כי הרי למה אתם בונים אתר? שלא ייכנסו אליו? שלא יימצאו אתכם כל פעם יותר ויותר אנשים חדשים? ואיך אנשים חדשים בדיוק יימצאו את האתר הזה, שאתם משקיעים לא מעט כסף ומאמצים בשביל לבנות אותו, אם לא דרך מנועי חיפוש? או דרך גוגל? המחזיקים ב כ 70 אחוז מנפח השוק הזה.

בגלל זה

 חייב להיות חלק אינטגרלי בתכנון אתר העסק שלכם.

לדוגמא,

  • אילו תכנים תעבירו באתר? האם יהיו הרבה תמונות או לא?
  • האם בלוג פוסטים זאת הדרך שלכם לקדם את האתר בגוגל ? או שאתם בכלל רוצים לקדם את הסרטונים שלכם ביוטיוב? 

לכל אלה חייבת תשובה לפני שמתחילים באמת להתעסק בתכלס בבניית אתרים. 

מאמרים נוספים בתחום

לפרטים נוספים

בקליק אין אנחנו בונים ומעצבים אתרים בהתאמה אישית

דילוג לתוכן